Smok Szczepan DVD II

Igraszki Smoka Szczepana

Zestaw 25 ćwiczeń motorycznych usprawniających narządy mowy /język, wargi, policzki, krtań/ i oddech.

Koniec z nużącymi ćwiczeniami!

Po raz pierwszy monotonne i nie lubiane przez dzieci ćwiczenia logopedyczne przybrały formę zabawowych igraszek. Ten zestaw, to kolorowa mozaika pełna żartów i dziecięcych psikusów, które bez reszty wciągają małych widzów przed telewizorem w… trening narządów mowy. Dziecko z ochotą łączy się w zabawie z ekranowymi bohaterami i „przy okazji” bardzo efektywnie ćwiczy wybrane pod kątem określonej wady narządy mowy.

Dziecko z ochotą łączy się w zabawie z ekranowymi bohaterami i „przy okazji” bardzo efektywnie ćwiczy wybrane pod kątem określonej wady narządu mowy. Zamiast żmudnego wysiłku – interaktywna zabawa.Zamiast żmudnego wysiłku – interaktywna zabawa. Żadnej nudy i monotonii. Już Smok Szczepan o to zadbał!

  • Igraszki rozruchowe – zalecane wszystkim dzieciom w okresie kształtowania mowy
  • Igraszki „szumiące” – likwidują nieprawidłową wymowę głosek szumiących „SZ”, „Ż”, „CZ”, „DŻ”
  • Igraszki „syczące” – likwidują nieprawidłową wymowę głosek syczących „S”, „Z”, „C”, „DZ”, czyli popularne seplenienie
  • Igraszki z „R” – likwidują nieprawidłową wymowę „R”

Igraszki z całymi słowami

W poprzednim bloku solidnie rozruszaliśmy wszystkie narządy mowy, a szczególnie te źle pracujące – możemy zatem rozpocząć ćwiczenia z całymi słowami. Interesują nas tylko te słowa, które zawierają wadliwie wypowiadaną głoskę. Czyli jeżeli jest to np. głoska „sz”, to do ćwiczeń możemy wziąć słówka: szafa, koszyk, mysz. Ćwiczymy przed lustrem kontrolując na bieżąco ułożenie języka, warg i policzków.

Ten blok krok po kroku pokazuje jak unikając błędów będziemy mogli definitywnie wyprowadzić dziecko z wady. Zła wymowa głosek syczących, szumiących i głoski „r” zniknie ustępując miejsca artykulacji prawidłowej.

„Igraszki logopedyczne Smoka Szczepana” to pozycja obowiązkową dla każdego przedszkolaka i jego rodzica, ważną dla wszystkich tych rodziców, których dzieci właśnie uczą się mówić – od niemowlaka do ucznia.