Informacje o filmie

Wady wymowy

Wady wymowy „dopadają” nasze dzieci zanim jeszcze te zdążą nauczyć się pisać i czytać, a pozostawione w ich buziach same sobie utrwalają się niestety już na całe życie. To problem milionów dzieciaków w Polsce, z którym rodzice najczęściej sobie nie radzą, lub wręcz go bagatelizują. Tymczasem nie wyleczone na czas wady wymowy mogą wpędzić nasze dziecko w poważne patologie, takie jak: dysleksja, niska samoocena czy szkolna depresja. Zaniedbane logopedycznie kilkulatki mają gorsze wyniki w nauce, stają się z biegiem czasu nieśmiałe i zamknięte w sobie, a ich szanse na aktywny udział i sukces w życiu prywatnym i zawodowym dramatycznie spadają. Paradoksalnie więc sami często – przez swoje zaniechanie – narażamy naszych milusińskich na pasmo niekończących się kłopotów, i to już na samym starcie w dorosłe życie.

Zadbaj o to!

smok

Co robić gdy moje dziecko żle mówi? Przede wszystkim zdiagnozować naszego malucha pod kątem wad wymowy. Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u specjalisty logopedy, ale i sami możemy wyłapać nękającą nasze dziecko wadę /Test Smoka Szczepana/. Im zrobimy to wcześniej, tym lepiej – szanse na 100% wyleczenie mają dzieci w wieku od 3 do 8-10 lat, później niestety problemy zaczynają się nawarstwiać. Jeżeli wykryjemy zagnieżdżoną już w buzi wadę musimy poddać dziecko terapii logopedycznej, my na własny użytek nazywamy to „przeciąganiem liny” – z jednej strony oporna wada wymowy, która nie chce opuścić buzi, z drugiej mama i dziecko. Taki układ sił nie gwarantuje zwycięstwa. Co zrobić żeby wygrać ? Zaprośmy do tej liny jakiegoś… siłacza, najlepiej mistrza konkurencji.

I tu docieramy do sedna „Igraszki Smoka Szczepana”.

Smok Szczepan o wadach wymowy wie prawie wszystko, a co najważniejsze, wie jak je dzieciom z buzi usuwać. To filmowy przewodnik, którego mali widzowie pokochają od razu; za zabawowy charakter i skłonność do dziecięcych psikusów, za przekorę i kłótliwą naturę, ale przede wszystkim za… smocze igraszki.

Tego jeszcze nie było!

madzia„Igraszki logopedyczne Smoka Szczepana” są filmem wyjątkowym. Nikt wcześniej nie uzbroił rodziców w tak potężne narzędzie do walki z dziecięcymi wadami wymowy. Od tej pory troskliwa mama czy tata będą w stanie samodzielnie wychwycić, wyleczyć bądź całkowicie wykluczyć daną wadę u swojego dziecka. I nie jest to wcale trudne, jeżeli tylko będą wiedzieli jak się do tego zabrać – bo to na rodziców właśnie spada obowiązek prowadzenia systematycznych ćwiczeń. Zawsze tak było i będzie, że pierwszym logopedą dziecka jest jego rodzic, a najważniejszym gabinetem logopedycznym – ich wspólny dom. Jeżeli jeszcze trafi do niego … nasz film, to leczenie zamieni się w zabawę, a wyjątkowa terapia przyniesie pożądany efekt szybciej i skuteczniej niż kiedykolwiek wcześniej, tzn. przed… erą Smoka Szczepana.

Film jako medium kompletne jest w przypadku kilkuletnich dzieci wprost idealną formą wspierania terapii logopedycznej. Tylko film, bazując na wyjątkowej wyobraźni dziecka, jego naturalnej skłonność do zabawy, ciekawość i otwartość na nowe doświadczenia stwarza nieograniczone możliwości edukacyjne, które autorzy filmu bezwzględne wykorzystali, i to w dawce jaką można by obdzielić… kilkanaście filmów.

Przede wszystkim jest przyjazny dzieciom, kompleksowy program terapeutyczny do walki z wadami wymowy. Rodzice przeprowadzani są wraz z dziećmi przez bogaty zestaw ćwiczeń, testów i fabularyzowanych opowieści, a całość zamknięta jest w niezwykle atrakcyjnej i przystępnej formie.

Kłopoty z wymową? Już nie!

wojtekJak ów program działa, i czemu działa tak skutecznie ? Bo do naszych milusińskich mówią z ekranu ich rówieśnicy w rozpoznawanych przez nie sytuacjach żłobka, przedszkola, szkoły i domu, bo są zabawy i dziecięce psikusy, bo są animacje i biegające po ekranie animowane postacie, bo są wierszyki i fabularyzowane scenki, bo gdy gra muzyka to… chce się tańczyć, bo rozbudowane interaktywne menu z poszczególnymi wadami, testami i igraszkami pozwala „skakać” do woli po ogromnym materiale filmowym z jednego końca na drugi. Bo w końcu nikt z widzów nie jest w stanie przewidzieć co zdarzy się w następnej minucie.